Vyhodnotenie ČBMO 2022 v Martine

Posted on

Uplynulý víkend sa V Martine uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie 60. ročníka medzinárodnej fotografickej súťaže Českobudějovický mapový okruh. Súťaže sa zúčastnilo spolu 11 fotoklubov z Českej republiky a zo Slovenska, pričom každý fotoklub prispel kolekciou 15 súťažných fotografií.

V sobotu 24.9. sme privítali zástupcov zúčastnených fotoklubov. Slávnostné vyhodnotenie sa konalo v priestoroch obchodného centra Tulip, kde je nainštalovaná výstava najúspešnejších fotografií. Po vyhodnotení súťaže sme sa presunuli na Národný cintorín v Martine a uctili sme si pamiatku Karola Plicku. Nasledovala komentovaná prehliadka centra mesta so zameraním na historické a kultúrne pamiatky. Večerné hodiny sa niesli v príjemnej atmosfére v kolibe penziónu Jarabina v Jasenskej doline, kde boli ubytovaní naši priatelia z ostatných fotoklubov. Hlavným bodom večera bola pútavá prednáška profesionálneho fotografa Vlada Baču.

V nedeľu 25.9. sme navštívili Múzeum slovenskej dediny a účastníci sa rozišli domov.

Výstava najúspešnejších fotografií ČBMO 2022 je prístupná širokej verejnosti v obchodnom centre Tulip v Martine do 31.10.2022.

Foto: Richard Kontoš, Juraj Antal, Zoltán Varga, Ivan Vodila

Poradie fotoklubov:
1. DK KROMĚŘÍŽ
2. ZSF RUŽOMBEROK
3. FOTOKLUB K. PLICKU MARTIN
4. NOVA KOŠICE
5. JABLUNKOV
6. OKAMŽIKY ZLÍN
7. REFLEX ZLÍN
8. 1840 LITOMYŠL
9. NEKRAS JBC
10. FOKUS J. HRADEC
11. COLLEGIUM FRÝDEK-MÍSTEK